Коце Трајановски: Паркирање и градска пајак-служба

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во својата изборна програма за периодот 2009-2013 година, во областа „Паркирање и градска пајак-служба“ има ветено 4 (четири) проекти. Анализата на овие проекти покажува дека од нив 1 (едно) е исполнето, додека 3 (три) се делумно исполнети.

Коце Трајановски

Локални избори 2013

КАНДИДАТ:
КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ

ПЕРИОД:
2009-2013

ОБЛАСТ:
ПАРКИРАЊЕ И ГРАДСКА ПАЈАК-СЛУЖБА

РЕЗУЛТАТИ:

Резултати Коце Трајановски за област паркирање и градска пајак-служба
Кликни на сликата за поголема верзија

ОБРАЗЛОЖЕНИЕ:

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во својата изборна програма за периодот 2009-2013 година, во областа „Паркирање и градска пајак-служба“ има ветено 4 (четири) проекти. Анализата на овие проекти покажува дека од нив 1 (едно) е исполнето, додека 3 (три) се делумно исполнети.

Според овие бројки, исполнетоста на ветувањата од областа „Паркирање и градска пајак-служба“ е 75% делумно исполнета, а 25% исполнета.

ПреземиПреземи ја целосната анализа од областа „Паркирање и градска пајак-служба“

 

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција