ВМРО-ДПМНЕ: Адаптација и санација на мултимедијален објект (киносала) во Кратово

Со решавањето на овој долгогодишен проблем во Кратово, ќе се обезбеди отворање на мултикултурен центар кој ќе има повеќефункционално значење и ќе овозможи непречено одвивање на културниот живот во овој град. Буџет: 1,5 милион денари. Носител: Дом на културата „Лазар Софијанов“ – Кратово. [Рок: 2013 година]

Образложение:

Во март 2013 година извршена е адаптација и санација на кино салата во Кратово, со што овој објект прерасна во мултимедијален центар, кои може да се приспособи на културните случувања во градот.

Линк: 

Оценето од: Наталија Пешиќ


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција