ВМРО-ДПМНЕ: База на фалсификувани банкноти

Ќе формираме База на фалсификувани банкноти со можност за размена на информации со слични бази од други земји. [Рок: јули 2012]

Образложение:

Според официјалниот документ на Владата на Република Македонија, Речено – Сторено: Отчет за работењето на Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и нејзините коалициони партнери 2011-2012 (страна 60), проектот за изработка на оваа база се уште е во тек, што значи дека не е завршен, иако рокот за тоа веќе е истечен. Според тоа, може да се заклучи дека ова ветување не е исполнето. [Ажурирано на: 28.09.2012]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција