ВМРО-ДПМНЕ: Бизнис академија

Во договор со стопанските комори започнавме активности за формирање центар за менаџерско образование, кој ќе прерасне во  Академија на менаџери  (Проект предвиден во програмата Преродба во 100 чекори). Центарот ќе ги обедини најуспешните домашни претпријатија што ќепомогнат во организирање обука за менаџери од малите и од средните претпријатија. Неколку странски познати универзитети и компании веќе најавија свој придонес. Рок: декември 2008 – континуирано.

Образложение:

Во Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ се признава дека овој проект не е готов, туку дека проектот за формирарање на академијата е во тек.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција