ВМРО-ДПМНЕ: Case Management System (CMS)

Ќе инсталираме Case Management System (CMS) во 3 пилот-судови (Управен суд, апелационен суд – Гостивар, ОС Скопје 2 – Скопје) во јануари 2009 година и инсталирање на системот в целост во сите судови до крајот на 2009 година.

Образложение:

Според информациите на USAID [Пристапено на: 20.05.2011], во функција е ставен автоматизираниот систем за управување со судски предмети и информатичкиот систем (ACCMIS), со што е  заменето мануелното процесирање на предметите во сите македонски судови, а се обучени и преку 2.200 корисници на системот.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција