ВМРО-ДПМНЕ: Денови на бесплатен правен совет

Континуирано ќе се одржуваат денови на бесплатен правен совет од областа на медијацијата, извршувањето, нотаријатот и адвокатурата. [Рок: континуирано]

Образложение:

Министерството за правда организираше денови на бесплатен правен совет во 2011, 2012 и 2013 година. „Деновите на бесплатна правна помош“ се организираат со цел преку непосредни средби со граѓаните да им се овозможи соодветна правна помош за заштита на нивните уставно загарантирани права.

Линкови:

Оценето од: Оливера Војновска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција