ВМРО-ДПМНЕ: Дисперзирани одделенија на Центрите за социјална работа

Во периодот 2011-2015 година ќе продолжиме со отварање на нови дисперзирани одделенија на Центрите за социјална работа како интенција за континуирано доближување на граѓаните до социјалните услуги на локално ниво во Скопје – Ѓорче Петров и Илинден, Долнени, Маврово Ростуше, Новаци, Чашка, Пробиштип – Злетово, Босилово, Богданци, Стар Дојран и Зрновци. [Рок: јуни 2013]

Образложение:

Според информациите, реализиран е Акцискиот план за отворање на нови дисперзирани одделенија во центрите за социјална работа, при што се отворени 14 нови организациони единици. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 07.04.2014]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција