ВМРО-ДПМНЕ: Доделување на национални пензии согласно со измените на Законот за култура

Министерството за култура од јануари 2012 ќе започне со доделување на национални пензии на истакнати уметници и други стручни работници кои ќе ги исполнат условите и критериумите пропишани во измените на Законот за култура [Рок: Јануари 2012 година]

Образложение:

Првите 40 решенија за  национални пензии се доделени на 3 март, 2012 година. Дадениот рок за исполнување на ова ветување е јануари 2012 година. Ветувањето е остварено, но не во зададениот рок

Линкови:


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција