ВМРО-ДПМНЕ: Документ менаџмент систем

Ќе продолжиме со имплементација на системот – софтвер за персонален менаџмент и целосна имплементација на Системот за управување со документи (Документ менаџмент систем) за работа со класифицирани и некласифицирани податоци во насока на зголемување на степенот на ефикасноста при работењето на Министерството за одбрана и на Генералштабот на Армијата.

Образложение:

Според информациите од Министерството за одбрана на Република Македонија имплементиран е Системот за управување со документи (Документ менаџмент систем), кој се состои од два система: ДМС Меридио и ЕРДМС. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 04.04.2012]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција