ВМРО-ДПМНЕ: Е-Трезор

Воспоставување целосен e-трезор, односно електронско внесување на платни налози од страна на буџетските корисници и испраќање на електронски изводи кои ќе може автоматски да се прокнижат во нивните книговодствени системи. Носител: Министерството за финансии во соработка со Министерството за информатичко општество и администрација. Буџет: 3 милиони евра. [Рок: март 2013]

Образложение:

Воведена е веб-апликацијата Е-Трезор и истата е достапна преку Министерството за финансии. [Ажурирано на: 25.06.2013]

Линкови:

  • Министерство за финансии: Е-Трезор. [Пристапено на: 25.06.2013]

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција