ВМРО-ДПМНЕ: Едукација на адолесценти

Едукација на адолесцентите во училиштата за зачувување на здравјето, промоција на модерните средства за контрацепција.

Образложение:

Организацијата Х.Е.Р.А. во соработка со неколку општини и Министерството за образование, спровела обуки за сексуално и репродуктивното здравје.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција