ВМРО-ДПМНЕ: Екстрадиција

Со цел за забрзување на механизмите за екстрадиција, ќе се изготви Предлог за поведување на постапка за ратификација на Третиот дополнителен протокол на Конвенцијата за екстрадиција на Советот на Европа. [Рок: 2011]

Образложение:

Според Националната програма за усвојување на правото на Европската Унија – Ревизија 2012, донесена на 16.12.2011, постапката за ратификација на Третиот дополнителен протокол на Конвенцијата за екстрадиција на Советот на Европа е започната и е во тек. Според тоа, ова ветување се смета за исполнето. [Ажурирано на: 09.04.2012]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција