ВМРО-ДПМНЕ: Електронски регистар

Со воспоставувањето на електронски регистар од страна на Агенцијата на електронски комуникации на изградени јавни електронски комуникациски мрежи (оптички кабли, телекомукациски мрежи и сл.), за првпат во Република Македонија ќе има регистар на сите подземни електронски инсталации, а исто така идните оператори полесно ќе можат да дојдат до пристап на неискористените капацитети. Оваа база ќе биде достапна и за општините и ќе помогне за реализација на проектот подземен катастар. [Рок: август 2012]

Образложение:

Со изработката на софтверот, ова ветување е исполнето во рамките на рокот кој е наведен.

Линкови:

 

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција