ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на пристапни рампи

Продолжуваме со реализација на проекти за изградба на пристапни рампи во јавни објекти за лицата со инвалидност, лифтови и подвижни платформи, во соработка со локалните самоуправи. Буџет 40 милиони денари. [Рок: 2011 – 2015]

Образложение:

Преземени се одредени активности во насока на исполнување на ова ветување. Сепак, со оглед на огромниот број на јавни објекти во земјава, претставува практично невозможно објективно да се анализира дали во сите нив се изградени пристапни рампи или не. Земајќи го тоа во предвид, ветувањето се оценува како неконкретно. [Ажурирано на: 22.06.2013]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција