ВМРО-ДПМНЕ: Измени и дополнувања на Законот за судски буџет

Ќе подготвиме измени и дополнувања на Законот за судски буџет, со што менаџирањето на финансиските средства ќе премине во надлежност на Судскиот совет на Република Македонија.

Образложение:

Донесени се измени и дополнувања на Законот за судски буџет [Пристапено на: 21.05.2011] на 19.08.2008, каде во член 4 стои дека вработените, средствата и опремата во стручната служба на судскиот буџетски совет, ги презема Судскиот совет на Република Македонија.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција