ВМРО-ДПМНЕ: Компјутери во судовите

Ќе инсталираме 300 компјутери во судските писарници и ќе спроведеме едукација на 800 вработени во судовите . Во втората фаза, секој судија, обвинител и нивните помошници ќе добијат компјутер и интернет. Рок: прва фаза – крајот на 2008, втора фаза – 2009;

Образложение:

Според информациите на Министерството за информатичко општество и администрација [Пристапено на: 26.05.2011], инсталирани се 150 компјутери во 33 судови, а сите судии и обвинители, и нивните помошници имаат добиено интернет и компјутер.

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција