ВМРО-ДПМНЕ: Конгресен и истражувачки туризам

Ќе ја промовираме Македонија како одлична дестинација за развој на конгресен и истражувачки туризам надвор од летните и зимски сезони. [Рок: 2012 – 2014]

Образложение:

Со оглед на тоа дека во ова ветување не е конкретно напомнато на кој начин и каде би се промовирала Македонија како одлична дестинација за развој на конгресен и истражувачки туризам, општоста на ветувањето не дозволува објективно да се анализира дали ова ветување е исполнето или не. Земајќи го тоа во предвид, ветувањето се оценува како неконкретно. [Ажурирано на: 26.04.2013]

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција