ВМРО-ДПМНЕ: Лиценцирање на структурите во социјалната заштита

Лиценцирање на професионалните структури во системот на социјална заштита, со крајна цел унапредување на квалитетот на стручната работа. [Рок: 2011]

Образложение:

Според достапните информации, процесот на лиценцирање на социјалните работници е започнат кон крајот  2011 година. [Ажурирано на: 26.03.2012]

Првите лиценци на социјалните работници им беа доделени на 02 јуни 2012 година. [Ажурирано на: 11.09.2012]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција