ВМРО-ДПМНЕ: Мерки за поддршка

Ќе продолжиме со директни мерки на поддршка (плаќања по хектар и по грло добиток) мерки за зголемена конкурентност (со поголем принос, пониски трошоци и подобар квалитет и маркетинг

Образложение

Според извештајот и според анализата и разговорот што е направен со земјоделци кои ги добиле планираните пари за поддршка на развој на земјоделието ова ветување е исполнето. Доделени се 1000 денари од глава на добиток.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција