ВМРО-ДПМНЕ: Национална стратегија за интеграција на бегалци

Изготвување на Национална стратегија за интеграција на бегалците заради унапредување на системот на грижа за бегалците во Република Македонија.

Образложение:

Стратегија за интеграција на бегалци и странци во Република Македонија 2008 – 2015. [Пристапено на: 22.05.2011]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција