ВМРО-ДПМНЕ: Надзор на границите

По примерот на најдобро обезбедените граници во светот (Израел-Палестина, САД-Мексико) надзорот на границата, ќе се врши со најсовремена технолошка опрема со можност за далечинско детектирање на потенцијалните нелегални преминувања на границата и инциденти на државната граница од секаков вид (рок: април 2009 година).

Образложение

Воведена е современа опрема за надзор на граничните премини [Пристапено на: 27.05.2011].

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција