ВМРО-ДПМНЕ: Нов Ургентен центар

Ќе отвориме нов Ургентен центар за хируршки и интернистички здравствени услуги и ќе го поврземе со системот за ургентна медицина низ цела држава (јуни 2010);

Образложение:

На 31 јули 2010 година е формирана новиот ургентен центар.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција