ВМРО-ДПМНЕ: Отворање на народни кујни

Отворање на нови народни кујни во текот на 2008 година, во општините: Дебар, Пробиштип, Кичево, Валандово, Виница, Кочани, Гостивар, Охрид, Тетово, Ресен и Демир Хисар . Од 2009 година, ќе ги опфатиме и повеќето од останатите општини.

Образложение:

Отворени се 19 народни кујни.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција