ВМРО-ДПМНЕ: Отворање предучилишни установи

Поттикнување на отворање на предучилишни установи и градинки во рамките на големите трговски друштва и корпорации преку јавно приватно партнерство.

Образложение:

За сега нема информација за отворање на нова градинка во рамки на големите трговски друштва и корпорации. Во рамките на некои компании постојат градински за кои нема јавно достапни информации кога се креирани.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција