ВМРО-ДПМНЕ: Пазарен информативен систем

Воспоставување на Пазарен информативен систем (како дел од вкупниот земјоделски информативен систем) за обезбедување на информации за пазарните движења.

Образложение

Според извештајот од Министерство за земјоделство [Пристапено на: 22.05.2011], шумарство и водостопанство воспоставен е Пазарен информативен систем

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција