ВМРО-ДПМНЕ: Печатар за Брајова азбука

Ќе набавиме печатар за Брајова азбука за потребите на Државното училиште за реха-билитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ во Скопје, на кои ќе им бидат достапни поголем број литературни дела и ќе им биде олеснет образовниот процес.

Образложение:

Државното училиште доби Брајов печатач.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција