ВМРО-ДПМНЕ: Подигнување и одржување на одбранбената способност

Ќе продолжиме со подигнување и одржување на одбранбената способност за да може Македонската армија да ја изврши својата уставна задача – одбрана на македонската државна територија, заштита на сувереноста и независноста.

Образложение:

Ветувањето не е конкретно и нема параметри по кои може да се провери

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција