ВМРО-ДПМНЕ: Подзаконски акти на Законот за извршување на санкции

Изготвување подзаконски акти што произлегуваат од Законот за извршување на санкции.

Образложение:

Постојат информации за донесени 23 подзаконски акти што произлегуваат од Законот за извршување на санкции, меѓу кои и: Прирачник за осудени лица, Решение за распоредување на осудените, казнетите и малолетните лица во казнено – поправните и воспитно – поправните установи, Упатство за видовите и начините на третман на осудените лица, и други.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција