ВМРО-ДПМНЕ: Пополнување на конзулатите

Во 2008 година ќе се пополнат сите конзулати за кои Владата донесе одлука за нивно отворање, но се уште нема испратено конзуларни претставници.

Образложение:

Според официјалната страна на Министерството за надворешни работи [Пристапено на: 22.05.2011], дел од конзулатите се уште не се пополнети.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција