ВМРО-ДПМНЕ: Пошумување

Ќе го продолжиме пошумувањето, со минимум 5 до 7 милиони садници дрвца годишно

Образложение

Ова ветување е остварено преку акцијата – Ден на дрвото [Пристапено на: 25.05.2011]. Како дел од таа програма на 28 октомври 2008 се спроведе втората акција на која се засадија шест милиони садници. На 14 март 2009 се спроведе и третата акција, на која за еден ден се засадија дури пет милиони дрвца. На  19 ное 2010 повторно се спроведува акцијата и се засадени седум и пол милиони дрвца.

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција