ВМРО-ДПМНЕ: Поставување на камери

Како дел од интегрираниот систем за видеонадзор ќе се постават камери на магистралните и на регионалните патишта, како и на фреквентните сообраќајници во големите урбани центри, со што ќе се унапреди  регулирањето и контролата на сообраќајот на патиштата и ќе се подобри безбедноста на сообраќајот на патиштата;

Образложение

Камери се поставени на фреквентните сообраќајници [Пристапено на: 26.05.2011], но нема информации за поставеност на видео надзор на магистралните и регионалните патишта.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција