ВМРО-ДПМНЕ: Правила за вработување на определено време во јавната администрација

Утврдување на правила за договори за вработување на определено време во јавната администрација преку измени на Законот за државните службеници во оваа област. [Рок: декември 2011]

Образложение:

Законот за државни службеници не е променет во оваа област во предвидениот рок.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција