ВМРО-ДПМНЕ: Предучилишни стандарди

Изработка на нови предучилишни стандарди со кои се регулира работата на предучилишните установи во две смени.

Образложение:

Градинките (предучилишните установи) не работат во две смени.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција