ВМРО-ДПМНЕ: Проект „E-Инспекторати”

Ќе продолжиме со транспарентен и неселективен систем за инспекциски надзор преку електронско избирање на инспектори кои ќе го вршат инспекцискиот надзор. Системот ќе нуди извештаи и прегледи во унифицирана форма што ќе придонесе за заштеда на време и обезбедување на објективност. [Рок: декември 2011 година]

Образложение:

 

Не постојат достапни информации кои би потврдиле остварување на ова ветување. Исто така, во Отчетот за сработеното на Владата на Р. Македонија ова ветување не е наведено во делот со реализирани или започнати ветувања.

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција