ВМРО-ДПМНЕ: Проект Оптичка мрежа во Скопје

Со проектот Оптичка мрежа во Скопје се предвидува изградба на мрежа од оптички кабли во градот Скопје. Градењето на кабловска мрежа овозможува независност од јавните телекомуникациски провајдери и долгорочна економичност;
Образложение

МВР изврши замена на мрежата [Пристапено на: 21.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција