ВМРО-ДПМНЕ: Програма за имплементација на меѓународно хуманитарно право

Заради ефикасна имплементација на меѓународното хуманитарно право ќе донесеме Програма за имплементација на меѓународно хуманитарно право во законодавството на РМ. Рок: декември 2008.

Образложение:

Ваква програма сè уште не е донесена.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција