ВМРО-ДПМНЕ: Програмски софтвер СИС

Ќе извршимe адаптација на програмскиот софтвер СИС за да се овозможи евиденцијата на предметите во сите фази;

Образложение:

Апликацијата е инсталирана во судовите [Пристапено на: 24.05.2011], извршена е обука за СИС (Судски информациони систем) за вработените (270) во писaрниците на 29 судови [Пристапено на: 24.05.2011], од страна на информатичкиот кадар од Секторот за ИКТ на Министерството за правда.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција