ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција и санација на манастирот Св. Јован Бигорски

Реконструкцијата и санацијата на манастирот Свети Јован Бигорски, кој е еден од најзначајните и највредните споменици на културата, надалеку познат по својот иконостас. [Рок: 2014 година]

Образложение:

Реконструкцијата и санацијата на Манастирот Св. Јован Бигорски,кои беа започнати кон крајот на 2009 година и кои според ветувањето требаше да завршат во 2012 година, според последните информации ќе бидат финализирани во текот на 2014 година.

Линкови:

Оценето до: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција