ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција на меморијалниот музеј „11 Октомври“

Целосна реконструкција на Меморијалниот музеј „11 Октомври“ – Прилеп. Буџет: 2,5 милиони денари. Носител: Заводот за заштита на спомениците на културата и музеј – Прилеп. [Рок: 2011 година]

Образложение:

Реконструкцијата на меморијалниот музеј „11 Октомври“ започнала во јуни 2011 година. Реконструираниот музеј е отворен на 10.10.2011 година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција