ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција на НУ Музеј на Македонија

Со реновирањето на покривната конструкција на НУ Музеј на Македонија, ќе се создадат соодветни услови за заштита на движното културно наследство (археолошко, етнолошко, историско) што е сместено во музејот, а ќе се обезбеди и репрезентативно изложување на вредните артефакти. Буџет: 10 милиони денари. Носител: Музеј на Македонија. [Рок: 2014 година]

Образложение:

Според инфромациите кој ги добивме,  кровната конструкција на Музејот е реконструирана како и воспоставен е нов противпожарен систем.

Линк:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција