ВМРО-ДПМНЕ: Реновирање на пограничните полициски станици

Ќе ги реновираме полициските станици за обезбедување на државната граница Попова Шапка, Лабуништа, Чашка, Гошинце, Франгово, Стење, Стрезимир, Џепиште. [Рок: ноември 2011]

Образложение:

Според годишниот извештај на МВР за интегрирано гранично управување во 2011 година, реновирани се полициските станици во Лабуништа, Чашка, Попова Шапка, Гошинце, Охрид, Франгово, Стрезимир, Стење и Џепиште. [Ажурирано на: 29.03.2012]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција