ВМРО-ДПМНЕ: Реновирање и опремување на судови

За натамошно подобрување на судската инфраструктура во периодот 2008-2011 година ќе преземеме активности за реновирање и опремување на 11 основни судови со проширена надлежност.

Образложение:

Реализирани се активности во насока на реновирање на сите 11 основни судови со проширена надлежност

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција