ВМРО-ДПМНЕ: Семејна медицина како редовна специјализација

Семејната медицина ќе започне да се спроведува како редовна специјализација во рамките на Медицинскиот факултет. Рок: септември 2008;

Образложение:

На 26 мај 2009 година ветувањето е остварено но не во дадениот рок.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција