ВМРО-ДПМНЕ: Систем за идентификација на земјишни парцели, Вински катастар и Катастар на овошни насади и маслинки

Целосно ќе се заврши Системот за идентификација на земјишни парцели, Винскиот катастар и Катастарот на овошни насади и маслинки. Системот ќе овозможи точно одредување на парцелите што ги обработуваат земјоделците, поедноставување на постапките за аплицирање за субвенции и поголем годишен увид во произведените количини. [Рок: ноември 2012]

Образложение:

Заклучно со истекот на рокот за исполнување на ова ветување, овој систем сè уште не беше целосно завршен. Според тоа, ова ветување се оценува како делумно исполнето. [Ажурирано на: 02.05.2013]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција