ВМРО-ДПМНЕ: Собрание на осигуреници

Отчетност пред осигурениците преку формирање на Собрание на осигуреници, составено од 25 члена (рок: јануари 2009).

Образложение:

До крајот на 2010 година ова ветување не е остварено, односно транспарентноста на работењето не е овозможена и Собранието на осигуреници не е формирано. Во меѓувреме, до мај 2011 година нема јавно достапни податоци за промени на оваа состојба.

Според Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ, стр. 186: „Активностите започнаа во првата по-ловина на 2011“.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција