ВМРО-ДПМНЕ: Социјални сервиси за стари и изнемоштени лица

По примерот на Социјалниот сервис за стари и изнемоштени лица што ќе го отвориме во Прилеп во мај оваа година, до средина на 2009 година ќе отвориме вакви сервиси и во други општини во земјава.

Образложение:

Социјалниот сервис за стари и изнемоштени лица во Прилеп е отворен, но информации за други сервиси од овој тип не постојат.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција