ВМРО-ДПМНЕ: Спроведување на Законот за малолетничка правда

Во текот на 2011-2012 година ќе продолжат активностите од Акциониот план за спроведување на Законот за малолетничка правда. [Рок: 2011 – 2012]

Образложение:

Во недостиг на јавно достапни информации во врска со ова ветување, се обративме директно во надлежната институција, а тоа е Министерството за правда. Од таму ни беше одговорено дека во текот на 2011 и 2012 година се преземени повеќе активности во насока на спроведување на Законот за малолетничка правда произлезени од Акциониот план за спроведување на Законот за малолетничка правда. Ова ветување се оценува како исполнето.  [Ажурирано на: 18.04.2013]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција