ВМРО-ДПМНЕ: Учество во меѓународните мировни мисии

Ќе продолжиме со учество во меѓународните мировни мисии.

Образложение

Македонија продолжува да испраќа свои сили како дел од меѓународните мировни мисии.

 

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција