ВМРО-ДПМНЕ: Усогласување на законите во кривично – правната област и организациските закони

Ќе ги усогласиме сите закони во кривично -правната област и организациските закони (законот за полиција, законот за јавното обвинителство, законот за спречување на корупцијата, законот за спречување на перење пари, законот за следење на комуникациите, законот за судир на интереси и други закони од оваа област) . Рок: во текот на 2008 и 2009 година;

Образложение:

Донесени се:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција