ВМРО-ДПМНЕ: Закон за државен испитен центар

Ќе го донесеме Законот за државен испитен центар.

Образложение:

Донесен е Закон за државен испитен центар [Пристапено на: 22.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција